שעות פעילות

24 שעות | ראשון - חמישי

פירוק רכב

נקנה את הרכב שלכם במהירות ותקבלו תשלום בכל דרך נוחה

העיר הגדולה מציעה הכל מהכל ובמהירות. תושב תל אביבי המבקש ל”היפטר” מכלי רכב ישן שלו צפוי לעשות זאת במהירות ובקלות. 

מכיוון שהעיר גדולה וצפופה ומקומות חנייה יש במשורה, לתושב תל אביב יש צורך בטיפול מהיר בנושא, מענה מהיר במחיר משתלם ניתן לקבל בגרר חן.

קניית רכבים לפירוק

פירוק רכב נקרא גם גריטה, מלשון השורש ג.ר.ט, המרכיב את המילה גרוטאה. המילה גריטה מזוהה בעשורים האחרונים עם עולם התחבורה סביב תהליך מחזור חלקים וחלפים של כלי תחבורה (מכל הסוגים) שיצאו מכלל שימוש. 

המודעות לחשיבות פירוק של רכב הגיע גם לחלק מיצרניות הרכבים הגדולות בעולם, למשל, חברת טיוטה בונה את הרכבים שלה בשנים האחרונות באופן כזה שיהיו נוחים גם לפירוק ולמחזור.

הידעתם? ברכב ממוצע יש כ –  30000 חלקים (מתוך אתר מחזור רכבים-טיוטה)

מה נדרש ממפרקי מכוניות?

בעלי מקצוע בתחום פירוק מכוניות כמו גרר חן נדרשים להיכרות מעמיקה עם עולם הרכב. נדרשים לעבודה מדויקת בכדי לפרק בצורה נכונה, בלי לפגוע בחלקים, בכדי שהללו יוכלו לשמש כחלפים משומשים. בעיקר הם נדרשים למיומנות כללית בתחום המכונאות, פחחות, חשמל ושל כל שאר המערכות המשמשות את הרכב.

ההימור של קונה רכבים לפירוק

קונה רכבים לפירוק משלם למוכר סכום כסף הנע בין מאות לאלפי שקלים (תלוי בדגם, שנתון, מצב הרכב ומצב הדרישה שלו בשוק).  למרות זאת, במידה רבה קניית הרכב היא סוג של חתול בשק.

קונה הרכבים לא עושה בדיקה טרם קנייה לרכב, ומבסס את מחיר הקנייה על נתוני  ומידע שנמסר מהמוכר. הוא לא באמת יודע כמה הוא יצליח להוציא מהרכב?, כמה חלפים יוכלו לשמש כחלפים חוזרים שזו למעשה ההכנסה הגבוה יותר מפירוק הרכב (ביחס למכירת חומרים למחזור).

ההימור של מוכר הרכב לפירוק

בתהליך המכירה, למוכר הרכב אין בכלל הימור, הוא מוכר רכב שכבר לא משמש אותו ושרק ממשיך לעלות לו כסף, תיקונים, אגרת רישוי, מבחן רישוי. בנוסף, הוא מקבל תשלום מזומן עבורו ומשתחרר מכאב ראש גדול. למעשה, הדבר היחיד שעל בעל הרכב לעשות הוא, לדווח למשרד הרישוי על פירוק הרכב באמצעות הגשת בקשה לביטול רישיון רכב. אגב עם ביטלתם רישיון רכב כאשר הרכב עדיין בתוך תקופת הרישוי מגיע לכם החזר יחסית של אגרת הרישוי.

טיפ מהיר מגרר חן – המנעו מהשארת רכב עומד בחנייה ציבורית, שכן במצב כזה הוא חשוף לקנסות וגרירה על ידי  הרשות המקומית בהתאם לחוק שמירת הסדר והניקיון סעיף 8.

שלחו לנו הודעה