שעות פעילות

24 שעות | ראשון - חמישי

פירוק רכבים בראשון לציון

נקנה את הרכב שלכם במהירות ותקבלו תשלום בכל דרך נוחה

כמו בהרבה ערים, גם בראשון לציון ניתן למצוא שירות לפירוק רכבים. שירות קרוב לבית, יעיל ומהיר, שיחסוך התרוצצויות, טרדות ועם מעט מאד מאמץ מצידכם.

קניית רכבים לפירוק

סוגי רכבים שניתן למכור לפירוק

  • רכב שנפגע לאחר תאונה ברמת טוטאל לוס או פחות (שאינו עובר לרשות חברת הביטוח ונשאר בבעלות בעליו, מצב כזה נוצר לרוב בעקבות היעדר ביטוח מקיף או חוסר רצון של בעל הרכב לדווח על התאונה לביטוח), ובכל מקרה בעליו אינו מעוניין לתקן אותו בעלות הנוכחית.
  • רכב ישן הסובל מבעיות מכאניות ואחרות שהופכות את חווית הנהיגה בו למאתגרת, מסוכנת ויקרה.
  • רכב שאינו עובר מבחן רישוי ונדרשת לשם מעבר ה”טסט” השקעה כספית גבוהה.

אחריות בעל הרכב

על פי חוק בעליו של הרכב אחראי עליו כל עוד שמו מופיע ברישיון הרכב כפי שמדווח במשרד הרישוי. הבעלים אחראי על דוחות, ביצוע טסט, תשלום אגרת רישוי, מקום הימצאותו של הרכב וכל דבר אחר הקשור בו. 

האחריות הזו אינה נעצרת או נפסקת כאשר הרכב תקול ועומד בחנייה פרטית או ציבורית ללא תזוזה. יתרה מכך, רכב כזה מלבד היותו מטרד סביבתי ופוטנציאל לזיהום הוא עדיין מחויב בתשלומי אגרת רישוי. בגרר חן תוכלו כתושבי ראשון לציון לקבל ייעוץ חינם על אפשרויות הטיפול ב”צרות” שהרכב מעורר.

תהליך הפירוק של רכב

מרבית חלקיו של הרכב עשויים מסוגים שונים של מתכות (ברזל, אלומיניום, נחושת, עופרת ועוד), אך יש לו גם רכיבים העשויים גומי, פלסטיק, בד ועוד. במוסך הפירוק עוברים המכונאים על חלקי הרכב ובודקים אילו מהם יכולים לשמש כחלקי חילוף (מנורות, פלסטיקה, כסאות, חלקים מכאניים וכדומה). חלקים אלו ככל ונמצאו עוברים תהליכי ניקוי ושיפוץ ונמכרים לחנויות חלפים משומשים. שאר החלקים מפורקים וממוינים לקבוצות בהתאם לסוג החומר שלהם, לאחר שבמגרש הפירוק הצטברה כמות גדולה של חומר זה הוא נשלח למפעל המחזור המתאים.

הידעתם?

לא ניתן למכור רכב לפירוק (או כל מכירה אחרת), לבטל את רישיון הרכב במידה וכנגד הרכב עומד עיקול, שעבוד או כל סוג של חוב. באחריות הבעלים לטפל בסוגיית החוב ורק לאחר מכן להגיש בקשה לביטול רישוי הרכב.

שלחו לנו הודעה