שעות פעילות

24 שעות | ראשון - חמישי

מכירת רכב לפירוק תהליך

נקנה את הרכב שלכם במהירות ותקבלו תשלום בכל דרך נוחה

פעם ראשונה שאתם נפרדים מרכב ישן או רכב לא שמיש?, הנה שלב אחר שלב, תהליך מכירת רכב לפירוק ואם יהיה מקום, קצת על התהליך לאחר המכירה.

קניית רכבים לפירוק

שלב ראשון -

ביטול רישוי הרכב.. זו פעולה יחסית פשוטה המצריכה: מסמכי בעלות על הרכב, מסמכי זיהוי של בעל הרכב ומילוי טופס בקשה לביטול רישיון רכב. הפעולה עצמה נעשית במשרד הרישוי ויכולה להיעשות גם על ידי מיופי כוח מטעם בעל הרכב, כמובן שעליו להציג טופס ייפוי כוח.

שלב שני -

פירוק של לוחיות הרישוי של הרכב והשמדתם עד למצב שלא ניתנים לשימוש וזיהוי. במידה ואתם מתכוונים לנסוע עם הרכב בעצמכם למגרש פירוק ולא להסתמך על הובלה בגרר של הקונה, אתם יכולים לקבל אישור לבצע נסיעה אחת אחרונה ללא רישיון רכב בתוקף ממשרד הרישוי.

שלב שלישי -

חיפוש ובחירה של בעל עסק הקונה רכבים לפירוק. בהקשר זה חשוב לבחור קונה רכבים בעל רישיון עסק תקין ולא קונה רכבים ללא עסק מוכר (“חאפר”).

שלב רביעי -

שיח ומשא ומתן עם קונה הרכבים על המחיר שתקבלו עבור מכירת הרכב. מומלץ לפנות לכמה קוני רכבים ולקבל הצעות מחיר ולפעול בהתאם לזו הכדאית ביותר מבחינה כספית אך גם מבחינת רמת השירות.

שלב חמישי -

פגישת המכירה. קונה הרכבים לרוב יגיע עם רכב מסוג גרר למקום הימצאו של הרכב הנמכר, ישלם במזומן את המחיר עליו הסכמתם וייתן לכם מסמך המאשר שהרכב נלקח על ידו.

כמה מילים על התהליך של הרכב לאחר המכירה

הרכב נלקח אחר כבוד למגרש פירוק, שם הוא עובר תהליך מיון של חלקיו, חלק מהם הופכים לחלקים משומשים רכבים ואחרים עוברים למרכזי מחזור חומרים בהתאם לסוג החומר שהם.

ההחלטה

לעיתים החלק הקשה בתהליך מכירת רכב לפירוק הוא ההחלטה לעשות זאת. ישנם מקרים בהם אנשים נשארים עם הרכב חודשים ארוכים ואף שנים כשהוא חונה בחנייה אחורית או צדדית ולמרות שהוא מעלה חלודה, מזהם את הסביבה ובכללי מהווה מטרד הם מתעכבים בביצוע הפעולה הבלתי נמנעת של מכירתו לפירוק.

שלחו לנו הודעה