שעות פעילות

24 שעות | ראשון - חמישי

טופס מכירת רכב לפירוק

נקנה את הרכב שלכם במהירות ותקבלו תשלום בכל דרך נוחה

מדינת ישראל, ללא ספק ייצרה לעצמה מגוון רחב של הליכים בירוקרטים כמעט בכל תחום של החיים. בכל פעולה שאנו צריכים לעשות ברמה הציבורית, חברתית מבקשים מאיתנו להוריד טופס, מלא טופס, לשלוח בכמה העתקים ועוד כל מיני.

בכדי להקל מעט על הבירוקרטיה החלטנו לעשות סדר כל הקשור לטפסים בעניין מכירת רכב לפירוק.

קניית רכבים לפירוק

אז פעם אחת ולתמיד יש או אין טופס לפירוק רכבים?

במילה אחת – אין.

בכמה מילים – אין טופס רשמי שצריך למלא כשמוכרים רכב לפירוק. אם זאת נהוג לקבל מסמך המתעד את המכירה של הרכב לקונה הרכבים. לעיתים מסמך זה נקרא בטעות “טופס מכירת רכב לפירוק“. הטופס שאין לו פורמט קבוע אלא בהתאם למסמך המשמש את קונה הרכבים מעיד כי הרכב שהיה בבעלותכם נמצא בידיו של קונה הרכבים לפירוק. 

שימו לב, רכב שנמכר לפירוק צריך להיות לאחר ביטול רישוי רכב, לא נהוג לבצע העברת בעלות על רכב שנמכר לפירוק. 

הטופס הרשמי - טופס בקשה לביטול רישיון רכב

זהו טופס רשמי של מדינת ישראל והוא מטעם אגף התנועה במשרד הרישוי. הטופס הוא למעשה בקשה רשמית של בעל הרכב לבטל את רישיון הרכב של הרכב שברשותו. בקשת הביטול היא בעצם הודעה על הורדת הרכב מהכביש שכן רכב ללא רישוי לא יכול לנסוע.

דברים שחשוב לדעת סביב הגשת טופס בקשה לביטול רישיון רכב

  1. לא ניתן להגיש את הבקשה אם לרכב יש עיקולים, שעבודים או כל מגבלת חוב מסוג שהוא. קודם על בעל הרכב לטפל בחוב.
  2. את פעולה הגשת הבקשה ניתן לעשות באופן פיזי בלבד על ידי הגעה למשרד רישוי, בעידן שלאחר קורונה ישנה חובה לקבוע תור מראש ואין אפשרות פשוט להגיע.
  3. במעמד הגשת הבקשה אתם יכולים למלא טופס נוסף ובו בקשה לקבל החזר יחסי של סכום אגרת הרכב השנתית במידה ושילמתם מראש וזמנה טרם חלף.
  4. במידה והרכב שלכם עמד הרבה זמן ולא שילמתם רישיון רכב ולא דיווחתם עליו כרכב במעמד הפקדה אז במעמד הגשת טופס הביטול תידרשו לשלם את אגרת רישוי הרכב לכל התקופה שלא בוצע תשלום.

שלחו לנו הודעה