שעות פעילות

24 שעות | ראשון - חמישי

להוריד רכב מהכביש

נקנה את הרכב שלכם במהירות ותקבלו תשלום בכל דרך נוחה

המשפט להוריד רכב מהכביש מעורר אצל מי שאינם מבינים בתחום הרכב לא מעט שאלות. למשל, מי יכול להוריד רכב מהכביש?, למה להוריד את הרכב? מתי ואיך עושים את זה? האם זה עולה כסף? ועוד.

קניית רכבים לפירוק

למה להוריד את הרכב מהכביש?

בעיקר כי הרכב כבר לא עושה את מה שהוא צריך לעשות בצורה בטיחותית או באופן שלא עולה לנו כסף. במקרה כזה יש שתי אפשרויות עיקריות.

ראשונה – מדובר ברכב שהיה מעורב בתאונה ואין כדאיות לתקן אותו או שהתיקון עולה הרבה כסף.

שנייה – מדובר ברכב משנתון ישן המצריך רמת אחזקה ותיקונים גבוהה, סובל מרמת בטיחות נמוכה, מזהם את הסביבה ובעל צריכת דלק גבוה. 

בשתי האפשרויות הפתרון הוא לומר לו תודה ולהוריד אותו מהכביש לטובת פירוק.

מי רשאי להוריד רכב מהכביש?

בוחן רכב משטרתי או בוחן מטעם משרד הרישוי ואף שמאי רכב שמוצאים שהרכב אינו עומד בדרישות הבטיחות. כמובן שגם הבעלים של הרכב עצמו יכול להחליט על הורדת הרכב כאשר הוא מבין שהוא לא יכול להמשיך ולהחזיק את הרכב במצבו הנוכחי.

מתי הכי נכון להוריד את הרכב מהכביש?

  1. כאשר הרכב עומד יותר ממה שהוא נוסע, כאשר בעל המוסך רואה אתכם יותר מאשר את אשתו, כאשר נמאס לשלם על תיקונים בלתי פוסקים. היה והצורך להוריד את הרכב מהכביש עלה, עליכם לפעול מהר בכדי לדווח על הורדה שלו למשרד הרישוי בכדי להפסיק את תשלום אגרת הרישוי ולקבל החזר במידת הצורך.

איך מורידים רכב מהכביש?

מדובר בתהליך פשוט יחסית אך לצערנו ישנה חובה לבצע אותו באופן פיזי בהגעה למשרד הרישוי. מורידים מאתר משרד הרישוי טופס שנקרא, בקשה לביטול רישוי רכב, ממלאים ומגישים אותו במשרד הרישוי לאחר תהליך זיהוי שאתם בעלי הרכב. במעמד הגשת הבקשה תצטרכו לשלם את אגרת הרישוי אם לא הייתה משולמת, במקרה שהאגרה שולמה מראש ניתן לבקש החזר של היתרה. 

שימו לב, רכב שעומד בחצר הבית ולמעשה בפועל ירד מהכביש עדיין מחויב באגרה שנתית כל עוד לא דיווחתם עליו במשרד הרישוי.

שלחו לנו הודעה